Pożyczka gotówkowa na PIT – kto i jak może ją otrzymać?

Deklaracja podatkowa to nie tylko dokument, którym posługujemy się w celu rozliczenia się z podatku dochodowego (a więc dokonania dopłaty podatku lub uzyskaniu zwrotu). Może on być bowiem również przydatny przy ubieganiu się o pożyczkę gotówkową.

Jeśli chcemy skorzystać z takiej pożyczki na PIT, musimy udostępnić pożyczkodawcy otrzymany przez nas dokument podatkowy za ubiegły rok lub też rozliczenie wszystkich dochodów przygotowane samodzielnie, czy też przez Urząd Skarbowy.

Pożyczka na PIT – dla kogo?

Pożyczka gotówkowa na PIT jest dostępna dla wszystkich osób, które osiągają dochody opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Oznacza to, że możemy o nią wnioskować, jeśli przedstawimy naszemu pożyczkodawcy takie dokumenty jak PIT-11 (gdy osiągamy np. dochody z tytułu umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych) lub PIT-40A (gdy pobieramy świadczenie emerytalne albo rentowe). Zdarza się także, że możemy być poproszeni o przedstawienie dokumentu PIT-36 lub PIT-37, będącego końcowym rozliczeniem podatku dochodowego za cały rok, które wysyłamy już bezpośrednio do Urzędu Skarbowego, w celu dokonania rozliczenia (a więc dopłaty podatku lub jego zwrotu).

Warto mieć na uwadze to, że z pożyczki na PIT możemy skorzystać tylko w określonym czasie. Bardzo często jest to okres pierwszych 6 miesięcy w roku, kiedy to dokument PIT jest najbardziej aktualny. W późniejszym okresie – a więc III i IV kwartale roku, musimy już okazać zwykle inne dokumenty, takie jak np. zaświadczenie o dochodach, czy też wyciągi bankowe z 3 ostatnich miesięcy. Istotne jest także to, że pożyczka na PIT jest często dostępna w mniejszej maksymalnej kwocie niż klasyczne pożyczki tego typu. Wynika to z faktu, że pożyczkodawca nie sprawdza tak szczegółowo naszych dochodów. Otrzymuje bowiem jeden dokument, w którym są one podsumowywane za cały rok podatkowy.

Jak uzyskać pożyczkę na PIT?

Aby uzyskać pożyczkę na PIT, musimy przejść przez proces badania zdolności kredytowej. Pożyczkodawca w tym celu sięga po dokument PIT i porównuje nasze dochody i źródła ich uzyskiwania z odgórnymi wymaganiami. Na tej podstawie wydaje decyzję. Dokument PIT możemy dostarczyć do stacjonarnej placówki pożyczkodawcy. O pożyczkę na PIT możemy jednak wnioskować także online. Aby uzyskać kredyt na PIT przez Internet, musimy jedynie wypełnić odpowiedni formularz online, potwierdzić swoją tożsamość przez przelew zwrotny na niską kwotę oraz załączyć do dokumentacji plik z naszym rozliczeniem podatkowym. Zapewni to nie tylko oszczędność czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy otrzymać dodatkowe środki już w tym samym dniu, w którym o nie zawnioskujemy. Pieniądze z tytułu pożyczki na PIT przekazywane są na wskazane przez nas konto. Możemy je także odebrać w gotówce w kasie albo w formie przekazu pocztowego.

Pożyczka na PIT – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Decydując się na pożyczkę gotówkową, powinniśmy oprócz oprocentowania, zwrócić także uwagę na jej kilka innych cech. Przede wszystkim istotna jest maksymalna kwota pożyczki, dostępna liczba rat, czy też termin spłaty pierwszej raty. Na tym tle szczególnie wyróżnia się Pożyczka Gotówkowa na PIT w Kasie Stefczyka (RRSO 22,30%). Możemy bowiem tutaj skorzystać z dodatkowych środków bez dodatkowych zaświadczeń i formalności do kwoty 50.000 złotych (co jest dużo w porównaniu z wieloma innymi pożyczkodawcami), na okres od 4 do 120 miesięcy kredytowania, a także z możliwością dokonania spłaty pierwszej raty nawet za 60 dni od dnia podpisania umowy. To wszystko sprawia, że pożyczka na PIT, którą oferuje Kasa Stefczyka, cieszy się tak dużą popularnością wśród pożyczkobiorców w Polsce.

Źródła:

https://www.bankier.pl/smart/kredyt-na-pit-jak-uzyskac-pozyczke-na-pit

https://www.totalmoney.pl/artykuly/221353,kredyty-gotowkowe,kredyt-na-pit—w-ktorym-banku,1,1

Kredyt na PIT – co trzeba wiedzieć?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij