Kredyt online – jak bezpiecznie pożyczać przez internet

Kredyt online – jak bezpiecznie pożyczać przez internet

W jaki sposób zaciągnąć kredyt bez wychodzenia z domu i jak zrobić to bezpiecznie? Na co musisz szczególnie uważać?

Kredyt online – czy to bezpieczne?

W dzisiejszych czasach zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że coraz więcej spraw można załatwić z poziomu smartfona czy komputera i bez wychodzenia z domu. Od pewnego czasu do całej masy usług dołączyło również zawarcie umowy o kredyt online. Mimo to wciąż sporo osób ma pewne opory przed korzystaniem z tego rodzaju propozycji. Czy słusznie? Głównym argumentem przeciwników kredytów online jest brak dostatecznych systemów bezpieczeństwa. W rzeczywistości jednak prawda jest zupełnie inna. Aktualne systemy są bardzo precyzyjnie opracowane, dzięki czemu zarówno bankowość elektroniczna, jak i sam kredyt online są w pełni bezpieczne, o ile postępujesz zgodnie ze wskazówkami banku oraz jesteś po prostu ostrożny. Znacznie łatwiej doprowadzić do wycieku haseł czy swoich danych osobowych w wyniku własnego, nieodpowiedzialnego działania. Na co zatem zwrócić uwagę?

Jeśli interesuje Cię kredyt online, koniecznie sprawdź poniższe informacje wybranej przez Ciebie instytucji finansowej:

  • kto jest właścicielem firmy,

  • czy organ jest objęty nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego – to warunek konieczny dla wiarygodnej firmy pożyczkowej,

  • jakie warunki proponuje potencjalnym kredytobiorcom,

  • jak długo firma utrzymuje się na rynku finansowym,

  • możesz też odwiedzić forum internetowe i przeczytać opinie innych użytkowników.

Nie bez powodu wspomnieliśmy np. o nadzorze Komisji Nadzoru Finansowego. Wynika to z faktu, że Polacy decydują się nie tylko na pożyczki w znanych bankach, ale również w innych instytucjach finansowych, nierzadko zaciągając tzw. chwilówki. Oczywiście serdecznie zachęcamy do korzystania z usług renomowanych banków, aby zmniejszyć ryzyko podpisania wyjątkowo niekorzystnej umowy o kredyt online. Instytucją godną polecenia jest chociażby Santander Consumer Bank – bank od kredytów (https://www.santanderconsumer.pl/). Zawsze też szczegółowo zapoznaj się z warunkami umowy, zanim ją podpiszesz.

Kredyty online na raty – jak sprawdzić koszty pożyczki?

Rozwój technologii na każdym kroku sprawił, że otwierają się przed Tobą coraz szersze możliwości zaciągnięcia pożyczki online. Tak naprawdę wystarczy kilka chwil, aby zorientować się we wstępnych warunkach kredytu online – warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby niczego nie przeoczyć i poznać rzeczywiste koszty pożyczki. Z pewnością do najpopularniejszych narzędzi można zaliczyć wszelkiego rodzaju kalkulatory pożyczek czy porównywarki kredytowe. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju narzędzia czasem mogą podawać tylko orientacyjną kwotę, a do tego nie dają Ci żadnego pola do negocjacji – dlatego w miarę możliwości informacji o szczegółach propozycji lepiej zasięgnąć bezpośrednio w danym banku.

Bezpieczeństwo pożyczki online – co jeszcze warto wiedzieć?

Musisz wiedzieć, że zarówno podczas stacjonarnej wizyty w placówce banku, jak i przy wnioskach składanych online banki są zobowiązane do przestrzegania odpowiednich procedur, a także do sprawdzania zdolności kredytowej klienta oraz weryfikacji kredytobiorcy. Tożsamość przy zaciąganiu kredytu online można sprawdzić na kilka sposobów – oczywiście samo podanie numeru PESEL i numeru dowodu osobistego to za mało. Bank może poprosić o przesłanie skanu dokumentu, pokazanie go podczas rozmowy wideo czy wysłanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę z konta, do którego dostęp ma jedynie potencjalny kredytobiorca. Warto również śledzić komunikaty przekazywane przez banki i instytucje finansowe – często wskazuje się tam dodatkowe środki ostrożności czy metody, które aktualnie zyskują popularność wśród oszustów. W ten sposób możesz w jeszcze większej mierze dbać o swoje bezpieczeństwo podczas składania wniosku o kredyt online.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródła:

  1. https://erif.pl/poradnik-konsumenta/kredyt-on-line-jak-bezpiecznie-pozyczac-pieniadze-przez-internet/

  2. https://pieniadze.rp.pl/sponsorowane/art17466541-bezpieczne-pozyczki-online-czyli-jak-pozyczac-pieniadze-przez-internet

  3. https://wnioskomat.com/blog/bezpieczna-pozyczka-online-gdzie-jej-szukac

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij