Lokalizacja strony internetowej firmy- dlaczego jest tak ważna?

Rozwój technologii znacznie przyspieszył procesy e-commerce, zwiększając tym samym konkurencję w środowisku wirtualnym. Prawie każda firma ma teraz swoją stronę internetową. To doskonałe miejsce na kreowanie wizerunku marki- działa jak cyfrowa wizytówka. Za pomocą odpowiednich treści, grafik i komunikatów pozwala na kształtowanie wizerunku i narracji o firmie.

Dzisiejsza globalizacja wymusza, by firmy były obecne nie tylko na rynku lokalnym, lecz także na międzynarodowym. Dotarcie do potencjalnych klientów za granicą przynosi korzyści finansowe i wzmacnia wizerunek marki. Aby to osiągnąć niezbędne jest nie tylko przetłumaczenie ofert i stron internetowych firmy, lecz także lokalizacja.

 Czym jest lokalizacja?

Tłumaczenie i lokalizacja stron internetowych nie są niczym nowym na rynku usług językowych, jednak w ostatnich latach zapotrzebowanie na tę usługę stało się szczególnie istotne. Przedsiębiorcy nie spoczywają na laurach i poszerzają swój rynek, co oznacza, że ​​rośnie zapotrzebowanie na treści w różnych językach. Należy podkreślić, że lokalizacja i tłumaczenie strony internetowej to dwa różne procesy: tłumaczenie to przeniesienie tekstu w języku źródłowym na język docelowy, podczas gdy lokalizacja jest procesem znacznie szerszym, obejmującym zarówno tłumaczenie, jak i dostosowanie języka do określonego rynku i kultury, zgodnie z zasadami SEO.

 Lokalizacja strony www pomaga:

1) pozyskać nowych klientów za granicą i komunikować się w zrozumiałym dla nich języku,

2) zwiększyć zasięg działalności biznesowej,

3) rozwijać się, znajdując najbardziej dochodowy rynek eksportowy i importowy.

Dlaczego lokalizacja jest ważna?

Badanie przeprowadzone przez CSA Research w grudniu 2022 r. ujawniło kilka kluczowych danych na obecnym światowym rynku lokalizacji stron internetowych:

  • 65% internautów nadal wybiera treści w ich ojczystym języku, a 40% w ogóle nie kupi produktu, jeśli strona nie oferuje treści w ich ojczystym języku.
  • Firmy nadal doświadczają znacznych strat finansowych i niezadowolenia klientów z powodu złego wyboru procesu lokalizacji lub niedostosowanego tłumaczenia maszynowego.
  • Pomimo rozwoju sztucznej inteligencji naukowcy przewidują, że człowiek nadal będzie odgrywał decydującą rolę w używaniu języka w środowisku wirtualnym, ponieważ każdy język ma swoje własne dialekty, żargon, akcenty i idiomy, które mogą dezorientować ludzi, jeśli używane jest tylko tłumaczenie automatyczne.
  • Serwisy z treścią dostosowaną do czytelników, uwzględniającą zarówno lokalizację, jak i język, a nawet płeć i wiek i zawsze będą o krok przed stronami, które są po prostu przetłumaczone przez komputer.

Użytkownicy często podejrzliwie patrzą na zagraniczne strony internetowe. Strona internetowa napisana językiem klienta, zawierająca wysokiej jakości i przejrzystą treść, będzie generować znacznie większe zainteresowanie i wiarygodność. W globalnym środowisku internetowym ponad połowa wszystkich serwisów dostępna jest wyłącznie w języku angielskim i pomimo szerokiego wykorzystania tego języka, nadal nie dociera do bardzo dużej części klientów. Profesjonalnie przetłumaczona i dostosowana strona internetowa przyniesie firmie same korzyści i większą renomę.

Chociaż dostępne są prostsze opcje, takie jak tłumaczenie maszynowe Google lub samodzielne tłumaczenie, to jednak na dłuższą metę rzadko przynosi to oczekiwane rezultaty. Artūrs Peha- przedstawiciel agencji tłumaczeniowej Skrivanek wskazuje, że nawet jeśli strona w oryginalnym języku jest zoptymalizowana i odpowiednio wypozycjonowana, to by móc konkurować z treścią stron zagranicznych wyszukiwarek w danym kraju, przetłumaczona wersja serwisu musi również przejść odrębne badanie słów kluczowych, optymalizację treści pod katem SEO i lokalizację. Brak lokalizacji stron internetowych może całkowicie pogrążyć szanse przedsiębiorstwa na zaistnienie w globalnym biznesie, dlatego warto zlecić tą usługę profesjonalnym agencjom, które posiadają w tym wieloletnie doświadczenie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij