Faktura ustrukturyzowana w systemie KSeF wyświetlona na ekranie tabletu

Faktury ustrukturyzowane – dlaczego są tak ważne dla e-fakturowania i jak je wygodnie tworzyć?

Faktury ustrukturyzowane to rodzaj dokumentów, który spełnia określone standardy techniczne w celu ułatwienia ich przetwarzania przez systemy informatyczne. To często stosowane rozwiązanie w biznesie i handlu elektronicznym. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego rola faktur ustrukturyzowanych jest tak ważna dla e-fakturowania – przeczytaj artykuł. Podpowiadamy w nim, jak wygodnie tworzyć dokumenty przy pomocy nowoczesnych narzędzi.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym są e-faktury KSeF,
  • dlaczego faktury ustrukturyzowane są ważne dla e-fakturowania,
  • jakie narzędzia pomogą tworzyć faktury ustrukturyzowane.

KSeF faktury – czym są faktury ustrukturyzowane?

Faktury ustrukturyzowane to rodzaj faktur spełniających konkretne standardy techniczne. Wszystko po to, aby ułatwić ich przetwarzanie przez systemy informatyczne. Dokumenty te zwykle zawierają specjalne pola danych, które są znormalizowane i ustandaryzowane, co ułatwia ich automatyczną obróbkę.

Dzięki ustrukturyzowaniu faktury można prościej i szybciej przetwarzać informacje dotyczące transakcji, takie jak numer rachunku bankowego, identyfikator podatkowy, wartość netto i brutto. W związku z tym faktury ustrukturyzowane stosuje się właśnie w biznesie, a także handlu elektronicznym, głównie z uwagi na fakt, że w tych obszarach występują najczęściej powtarzające się rodzaje transakcji.

Jeśli chcesz zacząć wystawiać faktury w formie ustrukturyzowanej, musisz korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). To narzędzie udostępnione przedsiębiorcom przez Ministerstwo Finansów, które umożliwia bezpieczną i szybką wymianę faktur między podmiotami gospodarczymi.

Rola faktur ustrukturyzowanych w e-fakturowaniu

Faktury ustrukturyzowane są niezwykle ważne dla e-fakturowania, ponieważ umożliwiają automatyzację procesów. Pozwalają przede wszystkim sektorom księgowości i finansów na szybszą pracę i zmniejszenie ryzyka powstałych błędów. Ponadto ułatwiają zarządzanie fakturami, w tym ich archiwizacją i przeszukiwaniem.

Twórz faktury ustrukturyzowane we współpracy z Comarch EDI

Faktury ustrukturyzowane muszą spełniać określone standardy techniczne i formaty plików. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób je tworzyć, możesz wykorzystać do tego specjalne programy do zarządzania fakturami elektronicznymi. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób automatycznie przetworzysz dokumenty, sklasyfikujesz je i zarchiwizujesz.

W celu utworzenia faktury ustrukturyzowanej możesz skorzystać z narzędzi takich, jak platforma Comarch EDI, która pomoże Ci sprawnie i bezpiecznie przejść na Krajowy System e-Faktur, czyli aplikację KSeF.

Comarch EDI to zaawansowane technologicznie narzędzie, które dopasuje parametry techniczne wprowadzanej faktury do wymogów systemu KSeF. Dzięki platformie możesz też regularnie monitorować wszelkie zmiany wydajności Krajowego Systemu e-Faktur. W razie jakichkolwiek problemów z integracją KSeF klientom Comarch udzielona zostanie pomoc poprzez śledzenie bieżącego statusu faktury, walidację biznesowe czy strumieniowanie faktur przychodzących do wielu systemów wewnętrznych.

Już wiesz, czym są faktury ustrukturyzowane i dlaczego są tak ważne dla e-fakturowania. Jeśli chcesz dołączyć do Krajowego Systemu e-Faktur – pamiętaj, że możesz zrobić to teraz. Nie musisz czekać do ostatniej chwili. Przejdź wygodnie na faktury ustrukturyzowane i korzystaj z nowoczesnych narzędzi ułatwiających cały proces. W razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij