Ferie zimowe 2023 – jak sfinansować?

Chcesz wyjechać z rodziną na ferie i poszaleć na nartach, ale brakuje Ci na to funduszy? A może myślisz o tym, żeby wysłać dzieciaki na zimowe kolonie i szukasz kredytu gotówkowego na dobrych warunkach? Podpowiadamy, kiedy w tym roku wypadają ferie zimowe i jak je sfinansować, aby nie nadszarpnąć mocno budżetu.

Czy warto wyjeżdżać na ferie zimowe?

Niektórzy twierdzą, że tak, inni, że prawdziwy odpoczynek jest dopiero latem. W pierwszej grupie z pewnością znajdują się amatorzy zimowych sportów, ale nie tylko to przesądza o decyzji wyjazdu na ferie. Kluczowym elementem jest tu potrzeba odpoczynku, zmiany otoczenia i doładowania baterii. To potrzebne zwłaszcza zimą.

Paradoksalnie więc kredyt gotówkowy na zimowy wyjazd może się okazać świetną inwestycją. Dlaczego? Gdy zadbasz o swój relaks i komfort psychiczny, będziesz lepiej i wydajniej pracować. To zwykle przekłada się na wymierne korzyści, takie jak awans, podwyżka czy nawet propozycja pracy na bardziej intratnym stanowisku.

Nie do przecenienia jest tu również budowanie więzi rodzinnych i oczywiście odpoczynek umysłów maluchów od wytężonej nauki w szkole. Wypoczęte dzieci lepiej i chętniej się uczą. Przejdźmy więc do tego, jak najlepiej sfinansować tę inwestycję.

Kredyt gotówkowy – elastycznie i na czas

Jeśli Twoje konto nie jest przygotowane na większe wydatki, a zbliża się termin, w którym wszyscy możecie razem wyjechać, warto pomyśleć o dodatkowym finansowaniu. Za pomocą kredytu gotówkowego w kilku prostych krokach zasilisz konto niezbędną kwotą i uniezależnisz się od terminu wypłaty pensji. Spłatę uzyskanej sumy możesz rozłożyć na dogodną ilość rat w wysokości akceptowalnej dla domowego budżetu.

Często też decyzja o wyjeździe zapada spontanicznie, co nie zawsze musi pokrywać się z aktualnymi możliwościami Twojego budżetu. Możesz wtedy szybko złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online, a odpowiedź dostaniesz nawet w ciągu 24 godzin. Jest to więc jeden z najszybszych sposobów na sfinansowanie bieżących wydatków.

Warto też wspomnieć, że podpisując umowę kredytową przez internet, masz 14 dni na bezkosztowe odstąpienie od umowy. W ofercie niektórych banków okres ten może być nawet dłuższy. Jeśli więc z dowolnego powodu (np. zmiana planów lub nieprzewidziane zdarzenie życiowe) postanowisz zrezygnować z tej formy finansowania, możesz to łatwo zrobić bez ponoszenia żadnych kosztów.

Kredyt gotówkowy na ferie – jaki wybrać?

Przeglądasz oferty banków i nie wiesz, na który kredyt gotówkowy się zdecydować? Przede wszystkim zwróć uwagę na oprocentowanie wyrażone w ofercie pod hasłem: RRSO. To całkowity koszt wzięcia kredytu w ujęciu rocznym. Jeśli więc bierzesz pożyczkę na 10.000 zł, a RRSO wynosi 12%, roczny koszt obsługi długu wyniesie Cię 1.200 złotych. W koszt ten wliczają się zarówno odsetki, jak i prowizja banku oraz ewentualne pozostałe opłaty.

Finalna wysokość odsetek uzależniona jest też od okresu, na jaki udzielany jest kredyt gotówkowy. Zazwyczaj wynosi on od kilku miesięcy do kilku lat. Im dłuższy okres, na jaki został udzielony kredyt, tym rata jest niższa. Jednak sumując wszystkie zapłacone raty, zwykle kredyt na dłuższy okres będzie Cię kosztował więcej.

Pamiętaj też, że udzielając Ci kredytu gotówkowego, bank pobierze prowizję. Można ją jednak obniżyć lub nawet jej uniknąć, korzystając z promocji bądź konsolidacji. Tę drugą możliwość warto rozważyć, jeśli masz już jakieś zobowiązania i chcesz połączyć je w jedną ratę. Często możesz w ten sposób zminimalizować miesięczne koszty oraz ułatwić sobie spłatę zobowiązań.

Ferie zimowe – kiedy wypadają?

Tradycyjnie już w 2023 roku terminów ferii zimowych w Polsce jest kilka, a uczniowie korzystają z przerwy zimowej w okresie przypisanym do danego województwa. Najszybciej, bo już 16 stycznia od szkoły odpocznie młodzież z 5 województw (m.in. podkarpackiego i pomorskiego). Gdy jednak po dwóch tygodniach pierwsi szczęściarze rozpoczną już naukę, dłuższy pierwszy semestr zakończą mieszkańcy kolejnych województw. Najwięcej czasu na nauce spędzą dzieci z (m.in.) Mazowsza i Dolnego Śląska, ale dzięki temu ich ferie będą trwały aż do 26 lutego. Drugi semestr rozpoczną więc dopiero w marcu.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródło

https://www.kontomaniak.pl/poradniki/czym-jest-kredyt-gotowkowy

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij