Loteria szczepionkowa COVID - gdzie są wyniki online

Loteria szczepionkowa COVID – gdzie są wyniki online?

Rok 2021 z pewnością zapadnie nam w pamięć jako rok pospolitego szczepienia się przeciwko COVID-19. Pomimo ogromnego zainteresowania szczepieniami, relatywnie mały odsetek społeczeństwa faktycznie zdecydował się na przyjęcie dawek szczepionki chroniącej przed najgroźniejszymi skutkami zakażenia się wirusem. Rząd, pragnąc zmotywować Polaków do szczepienia, uciekał się do wielu sposobów – w tym zorganizował loterię szczepionkową. Czym jest loteria szczepionkowa, jakie nagrody były możliwe do wygrania i gdzie dzisiaj możemy sprawdzić wyniki online losowania?

Czym jest loteria szczepionkowa?

Loteria szczepionkowa, oficjalnie nazwana Loterią Narodowego Programu Szczepień stanowiła jeden z naczelnych motywatorów, który zdaniem rządzących miał przekonać Polaków do skorzystania z darmowych szczepień jednym z dostępnych na rynku preparatów. Loteria szczepionkowa rozpoczęła się 1 lipca 2021 roku i trwała 4 miesiące, aż do dnia 30 września 2021 roku. W tym czasie każdy obywatel, który przyjął dawkę szczepionki, mógł zarejestrować swój udział w loterii, zgłaszając się za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta lub dzwoniąc na specjalnie stworzoną w tym celu infolinię. Loteria szczepionkowa została zrealizowana za pośrednictwem Totalizatora Sportowego – podmiotu specjalizującego się w organizacji tego typu konkursów.

Zasady i czas trwania loterii

Jak wcześniej wspomniano, loteria narodowego programu szczepień trwała przez cztery miesiące, począwszy od 1 lipca aż do 30 września 2021 roku. Każdy, kto zaszczepił się przeciwko COVID-19 mógł wziąć udział w takiej loterii. Jakie warunki należy spełnić, by nasz los był brany pod uwagę podczas cyklicznych losowań? Do ostatniego dnia losowania każdy z nas musiał zarejestrować swój udział poprzez wypełnienie formularza online lub dzwoniąc na specjalną infolinię. Po wykonanym szczepieniu wystarczyło zgłosić chęć udziału w losowaniu, a następnie czekać na losowania nagrody głównej lub nagród dodatkowych.

Jakie nagrody w loterii szczepionkowej?

Żadna loteria nie cieszy się popularnością, jeśli nagrody oferowane w ramach losowania nie są zbyt atrakcyjne. W przypadku loterii szczepionkowej mogliśmy jednak być zaskoczeni atrakcyjnością proponowanych nagród. Jak wyglądały losowania? Najczęściej odbywały się losowania cotygodniowe, w ramach których 5 osób otrzymywało nagrody w wysokości 50 tysięcy złotych, a 60 osób stawało się posiadaczami elektrycznej hulajnogi. Atrakcyjniejsze nagrody były losowane w trakcie comiesięcznych losowań, w ramach których dwóch szczęśliwców wygrywało 100 tysięcy złotych i Toyotę Corollę. Po okresie objętym losowaniem, 6 października nastąpiło losowanie główne, w ramach którego w osoby wygrały 1 milion złotych oraz samochód Toyota C-HR.

Gdzie możemy sprawdzić wyniki online loterii szczepionkowej?

Choć loteria szczepionkowa skończyła się już pół roku temu, jeszcze dzisiaj z powodzeniem możemy sprawdzić wyniki każdej z loterii, zarówno losowań tygodniowych, losowań miesięcznych, jak również losowania głównego. Wystarczy, że wejdziemy na stronę https://www.gov.pl/web/loteria/tygodniowe, a następnie wybierzemy, jakie losowanie (tygodniowe, miesięczne czy główne) nas interesuje. Wyniki są podane w sposób honorujący prywatność zwycięzców. Lista zwycięzców zawiera imię, pierwszą literę nazwiska, a następnie pierwsze cztery cyfry numeru telefonu, który podaliśmy w formularzu. Wszystkie informacje, włącznie z osobami będącymi rezerwowymi zwycięzcami są dostępne na stronie i bez najmniejszego problemu będziemy mogli zweryfikować, czy przypadkiem nie byliśmy również osobami rezerwowymi w loterii szczepionkowej.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij